Mezoterapia skóry głowy – sposób na wypadające włosy

Problem utraty włosów dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, które tracą włosy przez stres, złą dietę czy zmiany hormonalne. Co zrobić, aby je wzmocnić i sprawić, by rosły silniejsze, odżywione i zdrowsze? Medycyna estetyczna oferuje dziś nową metodę w postaci mezokoktajli z aktywnymi składnikami, jakie aplikuje się w obrębie owłosionej skóry głowy.

Kiedy włos leci z głowy

Włosy są niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów decydującym o naszym wizerunku oraz samopoczuciu i niezależnie od wieku i płci ich utrata wiąże się z dużym dyskomfortem, stanowiąc zarówno kosmetyczny, jak i psychologiczny problem. O nadmiernym wypadaniu możemy mówić, gdy fizjologicznie będziemy tracić w ciągu doby 100-200 włosów, co może być zjawiskiem przejściowym, uwarunkowanym pogodą, nadmierną ekspozycją na słońce czy uboższą dietą po okresie zimowym. Jest to proces, który wynika z cyklu wzrostu włosa, przy czym każdy włos rośnie w swoim rytmie, przechodzi przez fazę wzrostu, fazę przejściową do fazy stanu spoczynku i następnie wypada, a z mieszka wyrasta nowy włos. Kiedy jednak podczas mycia coraz częściej zatykamy odpływ, obserwując zaburzenie równowagi między ich wypadaniem, a odrastaniem, możemy mieć powody do niepokoju i warto wtedy odwiedzić dermatologa by ustalić przyczynę zjawiska. Mogą one mieć podłoże zarówno ogólnoustrojowe (np. cukrzyca, zaburzenia hormonalne), jak i infekcyjne lub grzybiczne. Również uwarunkowania dziedziczne nie są bez znaczenia, za czym stoją hormony, a największym sprawcą męskiej łysiny jest dihydrotestosteron (DHT), pochodna testosteronu, prowadząc do stopniowej utraty włosów od skroni po sam szczyt głowy – tłumaczy dr Aleksandra Jagielska, specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej i ekspert Kliniki Sthetic.

Wskazania do zastosowania mezoterapii skóry głowy

Każdy typ łysienia może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet, stąd ostrzykiwanie skóry głowy w celach terapeutycznych może być realizowane u każdej dorosłej osoby w przypadku:

  •     nadmiernego wypadania włosów (również łysienia sezonowego),
  •     łysienia typu męskiego (androgenowego),
  •     łysienia rozlanego,
  •     łysienia plackowatego,
  •     łysienia bliznowaciejącego (wtórne),
  •     włosów rzadkich, słabych, pozbawionych blasku,
  •     łupieżu,
  •     zahamowania wzrostu nowych włosów.

Odżywcze zastrzyki

Mezoterapia owłosionej skóry głowy to potwierdzona dermatologicznie, lecznicza metoda, która polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy niewielkimi dawkami substancji leczniczych (leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze) bezpośrednio w skórę, w sąsiedztwie cebulek włosowych, pobudzając ich wzrost i hamując wypadanie włosów. Zabieg działa pobudzająco, zwiększa ukrwienie i odżywia mieszki włosowe, stymulując je do wzrostu i skutecznie ograniczając wypadanie włosów oraz łysienie zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Ponieważ skład preparatu jest każdorazowo dobierany, biorąc pod uwagę wiek, płeć i rodzaj problemu z jakim zmaga się pacjent, efektem jest zarówno regeneracja, jak i wzmocnienie włosów poprzez poprawę ich gęstości, grubości oraz odbudowę ich struktury, co ma szczególne znaczenie w przypadku włosów cienkich i słabych. Preparaty te zwykle zawierają  w swoim składzie biostymulujące związki mineralne, witaminy, krzemionkę organiczną czy oligoelementy, które sprzyjają regeneracji włosów, zapewniając im optymalne nawilżenie, co dotyczy również skóry głowy – wyjaśnia ekspert z Kliniki Sthetic.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>