TOP 5 zabiegów medycyny estetycznej na zimę

Zima to doskonały czas na poprawianie urody. O tej porze roku znacznie łatwiej jest nam ochronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, co jest konieczne w przypadku niektórych procedur. Zastanawiasz się, co będzie odpowiednim wyborem? Poznaj nasze TOP 5! O pomoc w przygotowaniu rankingu poprosiliśmy ekspertów z kliniki Beauty Skin.

Laserowe odmładzanie – cofnij czas dla swojej skóry!

Laseroterapia wykonywana jest u pacjentów z rozmaitymi problemami, w tym rozszerzonymi naczynkami, bliznami, przebarwieniami czy nawet trądzikiem. Prawdziwym hitem jest jednak laserowe odmładzanie twarzy. Najczęściej można wybrać jeden z dwóch typów zabiegu:

  • z wykorzystaniem lasera nieablacyjnego, który rozgrzewa i w kontrolowany sposób uszkadza głębiej położone tkanki bez naruszania ciągłości naskórka;
  • za wykorzystaniem frakcyjnego lasera ablacyjnego, który narusza jedynie precyzyjnie wybrane partie skóry – proces zachodzi z odparowywaniem naskórka.

Pierwszy typ zabiegu fantastycznie sprawdza się w przypadku liftingu twarzy. Doskonale napina skórę i skutecznie ją wygładza. Drugi rodzaj procedury zazwyczaj najlepiej sprawdza się przy usuwaniu pojedynczych bruzd i zmarszczek. Pomimo pewnych różnic, działanie lasera w obu przypadkach jest bardzo podobne – jego wiązka stymuluje skórę do odbudowy, a jednocześnie pobudza znajdujące się w niej fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, zapewniając tkance lepszą gęstość, elastyczność i sprężystość – wyjaśniają eksperci Beauty Skin w Warszawie.

Epilacja laserowa – przygotuj ciało na lato

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera nie tylko wiąże się z koniecznością unikania słońca ogólnie wysokiej temperatury, lecz także wymaga nieco czasu. Wszystko przez specyfikę działania tego typu urządzeń. Mają one zdolność wykrywania cebulki włosa ze względu na zawarty w nim barwnik, czyli melaninę. Jej odpowiedni poziom występuje jednak wyłącznie w fazie wzrostu włosa, dlatego do uzyskania pożądanego rezultatu potrzebnych jest kilka zabiegów w dłuższych odstępach czasu – niekiedy mogą one wynosić nawet do 10 tygodni. Sama procedura polega po prostu na zniszczeniu cebulki i zamknięciu mieszka włosowego za pomocą nieablacyjnego lasera, dzięki czemu owłosienie jest usuwane trwale.

Usuwanie przebarwień – zawalcz o idealnie gładką skórę

Usuwanie przebarwień warto przeprowadzić właśnie zimą, aby pozwolić skórze odpowiednio się zregenerować, a jednocześnie uniknąć szybkiego nawrotu problemu. Zabieg usuwania przebarwień najczęściej wykonuje się na dwa sposoby: za pomocą lasera oraz z zastosowaniem peelingu chemicznego. W przypadku laseroterapii usuwane są pojedyncze zmiany, a zabieg może być przeprowadzony nawet jednorazowo. Peeling pozwala na ogólne wygładzenie twarzy, a nawet szyi czy dekoltu, jednak trzeba powtarzać go kilkakrotnie w odstępach około 2 tygodni.

Peeling chemiczny – kompleksowy sposób dbania o skórę

Peelingi to doskonały sposób na odświeżenie i oczyszczenie skóry, chociaż, zależnie od wybranego preparatu, mogą one również zwężać pory, odmładzać czy nawet delikatnie odżywiać. Po ich nałożeniu skóra jest szczególnie wrażliwa na światło, dlatego ich przeprowadzanie rekomenduje się raczej w trakcie chłodniejszych miesięcy. Stosowany przez specjalistów kliniki Beauty Skin Retises CT zawiera witaminę A o działaniu odmładzającym i antyoksydacyjnym, pomagającą w walce z niedoskonałościami witaminę B3, a glukozyd askorbylu (pochodną witaminy C połączoną z cząsteczką glukozy), który wspaniale rozjaśnia cerę i wyrównuje jej koloryt. Cała kuracja składa się z 4 zabiegów wykonywanych w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – błyskawiczny lifting

Mezoterapia mikroigłowa od dawna stosowana jest w zabiegach odmładzania twarzy, jednak metody jej przeprowadzania są wciąż udoskonalane. Dzięki temu można osiągnąć coraz lepsze efekty przy ograniczeniu ryzyka skutków ubocznych. Sama procedura polega na szybkim nakłuwaniu skóry niewielkimi igiełkami i jednoczesnym wtłaczaniu w tkankę cennych substancji odżywczych. Dobrym wyborem będzie tu między innymi Dermapen 4.0, który nie tylko ujędrnia tkankę i wygładzi zmarszczki, lecz także pozwala rozjaśnić przebarwienia, rozświetlić skórę, zwęża pory, niweluje blizny i głęboko nawilża. Wyraźny efekt zobaczysz już po jednym zabiegu, ale najlepsze rezultaty osiągniesz po ok. 3-4 zabiegów.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>