Trwale, bez bólu i dyskomfortu – depilacja laserowa

Gładka, pozbawiona włosków skóra to cel niemal każdego z nas. Dlatego usuwanie owłosienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest często dyskutowaną kwestią. Warto wybrać metodę, która będzie bezpieczna i da długotrwałe efekty. Taka jest z pewnością depilacja laserowa. Dowiedz się więcej o depilacji laserowej i trwale pozbądź się niechcianych włosków.

Zalety depilacji laserowej

Dzięki zabiegowi laserowemu, niechcianych włosków pozbędziesz się szybko i skutecznie. Pojedyncza sesja, w zależności od obszaru, trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Do osiągnięcia pełni efektów potrzeba zwykle kilku zabiegów. Ich liczba jest zależna od okolicy, z której usuwane jest owłosienie oraz od rodzaju włosa. Liczba sesji jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji ze specjalistą. Depilacji laserowej można poddać się o każdej porze roku (nie jest to jedynie możliwe jeśli posiadamy świeżą opaleniznę). Decyzja o wyborze depilacji laserowej pozwala Ci zapomnieć o szybko odrastających włoskach oraz możliwości wystąpienia podrażnień i zakażeń. Kolejna, ważna zaleta depilacji laserowej to całkowity brak bólu i dyskomfortu – podczas zabiegu możesz się zrelaksować.Tego nie można niestety powiedzieć o większości tradycyjnych metod. Inne sposoby usuwania owłosienia są uciążliwe ze względu na konieczność częstego powtarzania. Ich efekty utrzymują się przez kilka dni, do kilku tygodni. Dodatkowo, w przypadku innych metod takich jak golenie maszynką często występują podrażnienia, a wybierając depilację woskiem musimy liczyć się z bólem.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa ma na celu trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Włosy, które ulegają działaniu lasera znajdują się w fazie anagenu, czyli w fazie wzrostu. W Centrum LASERMED w Nowym Targu do depilacji laserowej stosowany jest laser MEDIOSTAR NEXT. Jest on wykorzystywany do usuwania włosków z różnych okolic ciała, poradzi sobie nawet z trudno dostępnym owłosieniem. Emitowana przez urządzenie energia cieplna, niszczy włos wraz z mieszkiem włosowym. Taki sposób usuwania owłosienia, trwale zapobiega jego odrastaniu. Za bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu odpowiadają system kontroli temperatury oraz system odprowadzania ciepła, w które wyposażony jest laser. Urządzenie podczas zabiegu sprawdza też nawilżenie skóry oraz poziom melaniny. Uczucie ciepła jest minimalizowane przez system chłodzenia, możliwe jest też skorzystanie ze znieczulenia miejscowego. Laser MEDIOSTAR NEXT jest odpowiedni dla wszystkich fototypów skóry. Centrum LASERMED oferuje też wspomaganie depilacji laserem Nd:YAG.

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Z depilacji laserowej mogą także skorzystać mężczyźni. Nie są to już wyłącznie celebryci i sportowcy. Usuwanie owłosienia przestaje się kojarzyć z nadmierną dbałością o ciało, coraz więcej panów docenia zalety tej metody, gdyż zwiększa się świadomość, że owłosienie utrudnia utrzymanie higieny. Wielu panów ceni sobie gładką skórę, u niektórych decyzja o depilacji ciała może zostać podjęta za namową partnerki. Mężczyźni pozbywają się owłosienia głównie z pach, pleców, klatki piersiowej, a także z okolic intymnych, ramion i nóg. Niektórzy korzystają też z depilacji całego ciała.

Efekty depilacji laserowej

Na pełne efekty możemy liczyć po serii zabiegów, które powinny być wykonywane w odstępie co najmniej 4 tygodni.  Biorąc pod uwagę fakt, że pozbywamy się włosów trwale, kilka zabiegów trwających w zależności od powierzchni, od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, to rozwiązanie bardzo komfortowe. Skóra po zabiegu jest gładka i odżywiona. Nie ma możliwości wrastania włosków czy powstania jakichkolwiek podrażnień. Przed poparzeniem skórę chroni natomiast specjalny system chłodzenia.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>