Czy liczenie kalorii ma sens? Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Planując dietę odchudzającą, z pewnością spotkałeś się z kwestią liczenia kalorii. Jednak przeglądając artykuły w sieci, zaczynasz zastanawiać się, czy to w ogóle ma sens. Istnieją na ten temat różne, często skrajne opinie. Dzisiaj chcemy przybliżyć ci nieco ten temat – wyjaśnić czym jest kaloria, jak liczy się zapotrzebowanie kaloryczne i skąd pojawiają się wątpliwości dotyczące celowości tych wyliczeń.

Czym właściwie jest kaloria i zapotrzebowanie kaloryczne?

Kaloria to jednostka ciepła, którą używa się w dietetyce, w celu określenia jak dużo energii przeciętnie przyswaja organizm człowieka w wyniku zjedzenia czy wypicia jakiegoś produktu. Należy pamiętać, że ilość energii, której dostarcza nam jedzenie, w rzeczywistości wyrażana jest w kilokaloriach, a więc tysiącach kalorii. Np. jedno jabłko zapewnia ok. 52 kilokalorii (kcal), co jest równe 52 000 kalorii. Dla uproszczenia używa się zwykle tylko określenia „kalorie”. Każdy człowiek potrzebuje tej energii, która jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i zaspokaja jego podstawowe potrzeby, takie jak: oddychanie, odbudowa tkanek, przepływ krwi, praca mięśni, praca mózgu itd. Konkretna ilość takiej energii na każdy dzień nazywana jest podstawową przemianą materii lub podstawowym zapotrzebowaniem kalorycznym. Jednak oprócz wyżej wspomnianych funkcji organizm wykorzystuje energię także na: chodzenie, uprawianie sportu, sprzątanie, czytanie, jedzenie i wiele innych czynności. Uwzględniając je w zapotrzebowaniu energetycznym, możemy określić całkowitą przemianę materii, czyli całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Oprócz podstawowej przemiany materii oraz współczynnika aktywności fizycznej należy także uwzględnić termogenezę poposiłkową, a więc energię zużywaną na proces trawienia, która szacunkowo wynosi 10% podstawowej przemiany materii.

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Aby obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, na początku musisz obliczyć podstawową przemianę materii (PPM) i skorzystać ze wzoru Mifflina:

·        dla mężczyzn:

PPM [kcal] = (10 ×masa ciała w kg) + (6,25 × wzrost w cm) – (5 × wiek w latach) + 5

·        dla kobiet natomiast:

PPM [kcal] = (10 ×masa ciała w kg) + (6,25 × wzrost w cm) – (5 × wiek w latach) – 16

lub wybrać alternatywny wzór Harrisa-Benedicta:

·        dla mężczyzn:

PPM [kcal] = 66,47 + (13,75 × masa ciała w kg) + (5 × wysokość ciała w cm) – (6,75 × wiek)

·        dla kobiet:

PPM [kcal] = 665,09 + (9,56 × masa ciała w kg) + (1,85 × wysokość ciała w cm) – (4,67 × wiek)

Następnie powinieneś obliczyć całkowitą przemianę materii wg wzoru:

CPM = [PPM + (PPM x TP)] x WAF

gdzie:

CPM – to całkowita przemiana materii,

PPM – podstawowa przemiana materii

TP – termogeneza poposiłkowa,

WAF – natomiast, to współczynnik aktywności fizycznej.

Aby określić swój współczynnik aktywności fizycznej, powinieneś wziąć pod uwagę to jak bardzo jesteś aktywny zarówno w pracy, jak i  w czasie wolnym. Dzięki poniższej tabeli, możesz wybrać współczynnik najlepiej odpowiadający tobie.

Przykład:

Kobieta w wieku 28 lat, o masie ciała 57 kg i wzroście 167 cm, pracująca biurowo jako sekretarka, która raz w tygodniu chodzi na dłuższy spacer, powinna obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne w następujący sposób:

PPM = 665,09 + (9,56 × 57) + (1,85 × 167) – (4,67 × 28) = 1388,2 kcal

CPM = [1388,2+ (1388,2 x 0,1)] x 1,6 = 2443,23 kcal

Wyliczenia te są dość skomplikowane. Jeśli nie masz na nie czasu, polecamy ci skorzystać z kalkulatora kalorii online. Znajdziesz go na stronach dotyczących zdrowego żywienia, diet, odchudzania.

Wątpliwości związane z liczeniem kaloriiNiektórzy twierdzą, że liczenie kalorii nie ma sensu chociażby ze względu na to, że kaloria kalorii nierówna. Oczywiście jest to prawda, ponieważ zarówno szklanka soku, jak i jedno jajko dostarczają ok. 100 kcal. Jednak po wypiciu soku będziesz głodny zdecydowanie szybciej niż po zjedzeniu jajka. Co więcej, może pojawić się też chęć na słodycze. Wynika to z tego, że kalorie z soku pochodzą głównie z węglowodanów, natomiast jajko dostarcza białka i tłuszczy. Jednak, aby schudnąć, należy doprowadzić do deficytu kalorycznego, a więc spożywania mniejszej ilości kalorii, niż się ich potrzebuje. Ważne jest jednak, żeby oprócz liczenia kalorii zwracać uwagę na składniki odżywcze, witaminy, mikro- i makroelementy, aby nie czuć ciągłego głodu i przemęczenia podczas diety, które mogą prowadzić do podjadania i w efekcie zaprzepaścić cały podjęty trud.

Owijki, bibułki, filtry – niezbędne akcesoria do samodzielnych skrętów

Aby własnoręczne skręty były dobrze wykonane i odpowiednio smakowały, potrzebujemy akcesoriów najwyższej jakości, które zapewnią nam idealne wykonanie skrętów. Wśród gadżetów dla miłośników własnoręcznego skręcania znajdziemy, chociażby bibułki, filtry czy owijki, które ułatwiają samodzielne tworzenie jointów. Dzięki takim akcesoriom nasze skręty będą nie tylko lepiej się prezentowały, ale i smakowały. Dowiedz się jakie gadżety pozwolą Ci wydobyć z Twoich skrętów pełnię smaku i sprawią, że będą one naprawdę wysokiej jakości wyrobami! 

Endermologia LPG Alliance – na czym polega ten zabieg i kiedy pojawiają się efekty?

Endermologia to jeden z tych zabiegów estetycznych, który poprawia nasz wygląd szybko, naturalnie i co ważne, przyjemnie! Innowacyjne urządzenie do Endermologii LPG Alliance działa jednocześnie na cellulit, nadwagę, utratę jędrności i wiele więcej, przy czym odczucia w trakcie zabiegu sprawiły, że zyskał on opinie wręcz relaksującego. Na czym polega endermologia, na jakie efekty możemy liczyć i czy zabieg rzeczywiście jest całkowicie bezbolesny, wyjaśniają specjaliści z Kliniki Beauty Address, którzy wykonują Endermologię LPG Alliance w Warszawie.   

Nawodnienie organizmu – norma płynu życia w naszym ciele. Jak wpływa na urodę?

Prawidłowa zawartość wody w organizmie będzie zależeć od wielu czynników, w tym wieku, płci czy kondycji fizycznej. Niezwykle ważne jest natomiast, aby nie dopuścić do jej spadku, gdyż może to nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Dowiedz się więcej o normie nawodnienia organizmu i o tym, jak jej zachowanie wpływa na urodę!

Norma nawodnienia organizmu – od czego zależy zawartość wody w ciele człowieka?

Norma nawodnienia organizmu może być inna u każdego człowieka. Zależy choćby od wieku. Woda stanowi największy procent ciała u dzieci do 12. roku życia (nawet do 75%). Zwykle po osiągnięciu tego wieku zaczynają pojawiać się wyraźniejsze różnice w budowie ciała między płciami, czyli rozrost masy mięśniowej u chłopców i tłuszczowej u dziewczynek. Ze względu na wysokie zapotrzebowanie mięśni na wodę, chłopcy i mężczyźni będą potrzebować jej więcej. Można założyć, że u mężczyzn woda stanowi co najmniej 65% masy ciała, a u kobiet 55%. Potrzeba spożywania płynów zmniejsza się później u osób starszych, u których może stanowić mniej niż 50% masy ciała.

Znaczenie ma również waga oraz dieta. To właśnie na ich podstawie zazwyczaj wyliczana jest ilość wody do picia każdego dnia. Jedna z teorii mówi, aby wypijać 30 ml wody na 1kg masy ciała, jednak dokładniejsze wyliczenia zakładają, by wypijać po 1000 ml na pierwsze 10 kg, na kolejne 10 po 50 ml, a na każde kolejne już tylko po 20 ml. Zasada związana z dietą mówi natomiast, aby spożywać 1 ml wody na każdą kcal. Chociaż każda z tych metod obliczania ilości płynów do spożycia jest dość orientacyjna, pomagają przynajmniej oszacować zapotrzebowanie naszego organizmu.

Norma nawodnienie organizmu – jak odwodnienie wpływa na urodę?

Nawet oszacowanie normy nawodnienia organizmu może bardzo przysłużyć się naszej urodzie. W momencie, gdy czujemy pragnienie, nasz organizm jest już odwodniony w ok. 2-3%, dlatego należy w sobie wyrobić nawyk sięgania po szklankę wody jeszcze zanim dopadnie nas suchość w gardle. Niewystarczające nawadnianie z pewnością doprowadzi do szybszego starzenia skóry, powstawania na niej zmarszczek oraz wyraźnego spadku elastyczności i pojawienia się niezdrowego, szarego kolorytu, a także worków i cieni pod oczami. W dodatku grozi nam też osłabienie i kruchość płytki paznokciowej, utrata blasku i sprężystości włosów. Warto również pamiętać, że w wodzie pitnej obecnych jest wiele składników mineralnych, które również wpływają na nasz doskonały wygląd, w tym siarka, będąca budulcem wielu tkanek, między innymi właśnie skóry, paznokci oraz włosów.

Jak zadbać o odpowiednią ilość wody w organizmie?

Chcesz zawsze cieszyć się promienną, zdrowo wyglądającą cerą oraz doskonałym stanem włosów i paznokci? Sięgnij po wodę jeszcze zanim poczujesz pragnienie! Możesz spróbować metody zostawiania samoprzylepnych karteczek w widocznych miejscach lub zainstalować specjalną aplikację. Doskonałym sposobem jest również zaopatrzenie się w dystrybutor wody. To rozwiązanie, znane głównie z biur i urzędów, świetnie sprawdzi się w Twoim domu nie tylko ze względu na to, że rzucające się w oczy urządzenie z pewnością będzie Ci przypominać o kolejnej dawce płynów. Dystrybutor jest również niezwykle wygodny, gdyż pozwala oszczędzić czas na zakupach i oszczędzić dźwigania, a także ekologiczny, co zawdzięcza dużym butlom wymiennym. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model, umówić się na rozmowę z konsultantem, podpisać umowę i czekać na pierwszą dostawę pysznej wody źródlanej. Taką usługę oferuje między innymi Get Fresh, dystrybutor wody Dar Natury. Pozwala on również na wybranie szeregu opcji dodatkowych, w tym dostaw kawy, herbaty czy słodkich syropów.

Chcesz zadbać o swoją urodę w wyjątkowo prosty sposób? Dbanie o odpowiednie nawodnienie to najlepszy wybór!

Co zamiast transplantacji włosów? Mikropigmentacja skóry głowy jako skuteczny sposób maskowania łysienia

Masz niewiele na głowie? W sensie dosłownym? Rozwiązaniem może być mikropigmentacja skóry głowy, wykonywana m.in. w Centrum DER-MED w Katowicach. To taki rodzaj tatuażu na głowie (tatuaż medyczny), który do złudzenia przypomina krótko ostrzyżoną fryzurę. Jeśli nie jesteś fanem bujnej czupryny, to taki tatuaż skóry głowy będzie dla Ciebie nawet lepszy niż transplantacja włosów.

Enlighten – laser, który kompleksowo zadba o Twoją skórę

Skóra jest naszym największym organem, dlatego też jest narażona na różne uszkodzenia. Niektóre z nich powstają niejako na nasze życzenie, np. tatuaże, a na niektóre nie mamy wpływu – zmarszczki, blizny, rozstępy czy przebarwienia. Można stosować różne kremy, lecz jeśli ktoś ma predyspozycje do powstawania np. przebarwień czy rozstępów, to należy zastosować skuteczniejsze metody. Po pomoc należy zgłosić się do klinik medycyny estetycznej, które dzięki zaawansowanym technologiom są w stanie naprawić największe uszkodzenia skóry. Eksperci z Bieńkowscy Clinic najczęściej polecają swoim Pacjentom terapie z wykorzystaniem lasera Enlighten Cutera, który jest w stanie poradzić sobie z różnymi problemami. Enlighten to platforma, która posiada trzy rodzaje lasera:

Sposób na idealne powieki dolne

Każda z nas marzy o pięknych powiekach. Niestety, wraz z upływem czasu nasz organizm zaczyna się starzeć. To właśnie dlatego na twarzy pojawiają się liczne niedoskonałości. Możemy do nich zaliczyć nie tylko dość wyraźne zmarszczki mimiczne, lecz także opadające powieki. Wbrew pozorom to bardzo częsty problem wielu kobiet. Warto przy tym pamiętać o tym, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, a więc bardzo podatna na zmiany. Na szczęście można pokonać ten problem. Korekta dolnych powiek to idealny sposób na walkę z podkrążonymi i nabrzmiałymi powiekami, a także tzw. workami pod oczami. Eksperci z kliniki chirurgii plastycznej Bieńkowski rekomendują korektę plastyczną powiek. Podczas tego zabiegu zostaje nacięta skóra przy dolnej powiece – od brzegu rzęsowego. Możliwe jest także usunięcie worków tłuszczowych pod oczami, a także nadmiaru tkanki tłuszczowej. Po nacięciu powstała blizna jest praktycznie niewidoczna.

Podniesienie opadającej powieki górnej

Z upływem czasu powieki górne tracą swoją sprężystość i zaczynają opadać. U niektórych osób może wręcz być to utrudnieniem w normalnym funkcjonowaniu. Najczęściej składa się na to ograniczone pole widzenia, dyskomfort przy zakładaniu soczewek, a nawet okularów. Specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski polecają w takich przypadkach korektę powiek górnych. Zabieg ten polega na nacięciu w fałdzie przeszkadzającej powieki i usunięciu nadmiaru skóry (niekiedy również tłuszczu). W skrajnych przypadkach może dojść do modyfikacji ścięgna i mięśnia okrężnego oka. Po operacji powstała blizna jest praktycznie niewidoczna – zasługą tego jest nie tylko precyzyjność wykonania, lecz także niezwykle cienka nitka użyta podczas zabiegu.

Sposób na niepasujący nos

Nos jest jedną z najważniejszych części twarzy. To właśnie on przykuwa największą uwagę naszego rozmówcy. Zbyt duży, a także krzywy nos może powodować dość spore kompleksy u osoby, u której występuje.

Zapytaliśmy specjalistów, jak można poradzić sobie z nieestetycznym wyglądem nosa. Odpowiedź była jednoznaczna – należy dokonać jego korekty. To, co zostanie dokładnie zrobione, zależne jest przede wszystkim od skali problemu, z jakim musi zmierzyć się pacjent. Najczęstsze rhinoplastyki (korekty nosa) polegają na skorygowaniu chrząstki, ale nie tylko. Warto pamiętać o tym, że dokładny zakres plastyki nosa jest kwestią całkowicie indywidualną. W trakcie zabiegu chirurg nadaje nowy kształt nosowi dzięki odpowiednim nacięciu w jego wewnętrznej części. Czas rekonwalescencji po zabiegu jest kwestią indywidualną.

Pozbądź się odstających uszu

Odstające uszy mogą mieć dzieci, jak i osoby dorosłe. Na szczęście można pozbyć się tego uciążliwego problemu dzięki korekcie uszu. Taki zabieg jest jednym z najczęściej wykonywanych metod leczenia w medycynie estetycznej. Takowy zabieg polega na przecięciu skóry na tylnej części małżowiny usznej. To właśnie wtedy zostają nałożone stabilizujące szwy, które zapobiegają dostawaniu uszu. Po zabiegu pacjent może odczuwać delikatny ból, który z czasem zaczyna ustępować.

Najczęściej polecane zabiegi chirurgii plastycznej:

 • rekonstrukcja ubytku powieki górnej;
 • rekonstrukcja ubytku powieki dolnej;
 • korekta nosa w części chrzęstnej;
 • korekta odstających małżowin usznych.

Przegrana walka z hormonami

Niektórzy z nas są na trądzik skazani – na ten młodzieńczy lub u osób dorosłych. Mimo zdrowego odżywiania, odpowiedniej pielęgnacji i stosowania maści czy leków, trądzik może się bardzo długo utrzymywać. Co z nim zrobić, aby normalnie funkcjonować? Nakładanie grubej warstwy makijażu nie pomaga pozbyć się problemu, tylko codziennie przypomina, że trzeba z nim walczyć. Za trądzik odpowiadają hormony, które w końcu się uspokoją. Dlatego nie wolno się poddawać, lecz robić wszystko, co obecna medycyna ma do zaoferowania w leczeniu zmian trądzikowych. Nasz wygląd bardzo wpływa na samoocenę, a trądzik jej nie podnosi, lecz sprawia, że pojawiają się nowe kompleksy, a nawet lęk przed kontaktami z innymi osobami. Niestety, pożegnanie pryszczy nie kończy problemu z trądzikiem, który zwykle pozostawia blizny. Szpecą twarz i już same nie znikną. Zapytaliśmy ekspertów z kliniki Arte Derm w Warszawie, czy istnieje jakiś skuteczny sposób na pozbycie się brzydkich blizn potrądzikowych. Uzyskaliśmy jedną odpowiedź: laser Alma Harmony XL Pro Dye VL.

Jak laseroterapia pomaga w walce z bliznami?

Skuteczność lasera Alma Harmony XL Pro Dye VL polega na wiązce światła, która dociera do głębokich warstw skóry, lecz pozostawia nienaruszony naskórek. Światło lasera pobudza melaninę i hemoglobinę, które odpowiadają za koloryt skóry. Dzięki temu blizny stają się płytsze oraz mniej widoczne. Co więcej, laser nie walczy jedynie z bliznami po trądziku, lecz także ze zmianami naczyniowymi oraz z rumieniem. Każdy, kto wstydzi się defektów na swojej twarzy, może szybko i bezboleśnie pozbyć się ich dzięki laserowi Alma Harmony XL Pro Dye VL.

Jak wygląda zabieg laserem Alma Harmony XL Pro Dye VL oraz przygotowanie do niego?

Zanim Pacjent położy się na fotelu w gabinecie dermatologicznym, lekarz musi przeprowadzić dokładny wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Zapytaliśmy specjalistów z kliniki Arte Derm, co uniemożliwia przeprowadzenie terapii:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nowotwory,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • aktywne infekcje skórne,
 • uczulenie na światło,
 • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
 • świeża opalenizna,
 • cukrzyca,
 • niewydolność nerek,
 • choroby serca.

Jeśli Pacjent nie choruje na wyżej wymienione schorzenia, może zostać dopuszczony do zabiegu. Jedna sesja trwa maksymalnie godzinę. Lekarze zalecają wykonanie od trzech do sześciu zabiegów, aby efekty były satysfakcjonujące oraz zmiany całkowicie zniknęły. Po zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć, należy tylko pamiętać, aby nie stosować do pielęgnacji skóry kosmetyków na bazie alkoholu, peelingów oraz na jakiś czas wstrzymać się od intensywnych zabiegów kosmetycznych.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Skóra Pacjentów po zabiegu jest widocznie jaśniejsza oraz gładsza. A co za tym idzie, staje się również odmłodzona. Wszelkie blizny zostają spłycone, a ich kolor nie wyróżnia się na tle koloru skóry. Przy okazji usuwania zmian naczyniowych, trądzikowych czy rumienia, zniwelowane zostają także zmarszczki. Dlatego Pacjenci po wyjściu z kliniki czują się pewniejsi siebie, ponieważ dostali więcej niż początkowo oczekiwali. Laser Alma Harmony XL Pro Dye VL kompleksowo regeneruje skórę, dlatego specjaliści z kliniki Arte Derm tak go polecają.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy laseroterapia jest dla ciebie, dowiedz się więcej o zabiegu Alma Harmony XL Pro Dye VL oraz poznaj inne lasery na stronie internetowej kliniki Artederm: https://artederm.pl/oferta/laseroterapia/laser-alma-harmony-xl-pro-dye-vl/

Osocze bogatopłytkowe – przełom w medycynie estetycznej

Osocze bogatopłytkowe od 30 lat jest szeroko wykorzystywane w medycynie, m.in. w leczeniu chorób ortopedycznych czy nowotworowych. Ze względu na swoje dobroczynne właściwości regeneracyjne od niedawna stosuje się je także w medycynie estetycznej w zabiegach anti-aging i rewitalizacyjnych w kierunku odmłodzenia i odbudowy prawidłowej struktury skóry, a także w leczeniu łysienia. Jednym z polecanych zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest Regenesis – Wampirzy Lifting, który jest przeprowadzany m.in. w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med Nowy Sącz.

Czym jest Regeneris – Wampirzy Lifting?

Regeneris to program odnowy, który opiera się na biostymulacji komórek skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego wyodrębnionego z autologicznej krwi pacjenta. Regeneris to substancja zawierająca skoncentrowaną ilość płytek krwi, bogatych w tzw. czynniki wzrostu i komórki macierzyste, które pobudzają procesy regeneracyjne w uszkodzonych tkankach, stymulują produkcję naczyń krwionośnych i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. W wyniku tego zachodzą procesy odbudowy skóry, która staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej napięta. Regeneris jest substancją biokompatybilną, co oznacza, że ryzyko jej odrzutu przez organizm jest minimalne, hipoalergiczną i nietoksyczną – to wszystko sprawia, że zabieg wampirzego liftingu jest bezpieczny i polecany nawet osobom o wrażliwej skórze, skłonnej do alergii. Zabieg przeznaczony jest dla osób o wyraźnie zmęczonej, poszarzałej skórze z widocznymi objawami procesów starzenia, takimi jak zmarszczki, fałdy, bruzdy, wiotkość skóry. Ze względu na to, że osocze bogatopłytkowe przyspiesza gojenie oraz wzmacnia skórę, polecane jest osobom po zabiegach medycyny estetycznej, a także tym z występującym problemem łysienia typu męskiego.

Jak przebiega zabieg Wampirzego Liftingu?

Zapytaliśmy ekspertów z Kliniki Natura Med w Nowym Sączu, jak wygląda zabieg Regenesis – Wampirzy Lifting. Sam zabieg trwa dość krótko – zazwyczaj do 60 minut w zależności od miejsca poddawanego leczeniu. Na samym początku lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi, którą następnie odpowiednio przygotowuje w specjalnym urządzeniu – wirówce. Urządzenie odseparowuje leukocyty i erytrocyty od osocza bogatopłytkowego z płytkami krwi. W ten sposób otrzymuje się gotowy produkt – Regenesis – tłumaczą specjaliści.

W zależności od kliniki i preferencji pacjenta, substancja może zostać zaaplikowana za pomocą techniki mezoterapii, czyli szybkiego i dokładnego wstrzykiwania podskórnie cienką kaniulą, lub liniowo – wzdłuż fałdy skóry. Po zabiegu mogą wystąpić delikatne zaczerwienienia i obrzęk, jednak są to naturalne objawy, które znikają zwykle w ciągu 3 dni. W kilka dni po zabiegu, pierwsze efekty Wampirzego Liftingu powinny być już widoczne.

Jakie są efekty?

Efekty Regeneris – Wampirzego Liftingu uzależnione są od kondycji skóry pacjenta, dlatego w zależności od widoczności objawów starzenia, kurację należy powtórzyć w kilku sesjach co kilka tygodni. Jednak w znakomitej większości, efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Rezultaty, jakie można osiągnąć za pomocą mezoterapii autologicznym osoczem bogatopłytkowym to widoczne odmłodzenie skóry, spłycenie zmarszczek i bruzdy fałdowo-wargowej, likwidacja blizn potrądzikowych, podniesienie owalu twarzy oraz wyleczenie problemu łysienia typu męskiego za sprawą wzmocnienia skóry głowy.

Zabieg Regeneris jest przeprowadzany m.in. w Klinice Natura Med w Nowym Sączu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.naturamed.pl/zabiegi/.

SCIZER – ultradźwiękami w tkankę tłuszczową, czyli jak pozbyć się zbędnych kilogramów

Tusza to nie tylko kwestia wyglądu. Otyłość zwiększa także ryzyko zapadalności na niektóre choroby, takie jak chociażby cukrzyca typu 2, zaburzenia układu krążenia czy osteoartroza. Z tego powodu dobrze traktować swoją nadwagę poważnie i dążyć do poprawy sytuacji, żeby nie dopuścić do przykrych następstw. Jeśli jesteś na drodze, w której dieta i odchudzanie przyniosły już pozytywne efekty, ale poszukujesz efektywnego sposobu na modelowanie sylwetki, warto skorzystać z nowoczesnego zabiegu, jakim jest SCIZER, który wykorzystuje ultradźwięki w celu poprawienia niedoskonałości ciała. Innowacyjny system pozwala uzyskać takie rezultaty, jak między innymi płaski brzuch, zgrabne uda oraz zredukowany cellulit!