Usuwanie makijażu permanentnego laserem Cutera Enlighten

Wiele kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego. Zwykle jest to podyktowane wygodą, ponieważ takie rozwiązanie znacząco skraca naszą codzienną rutynę kosmetyczną. Sprawia też, że o każdej porze wyglądamy świeżo, a nasza twarz sugeruje, że jesteśmy wypoczęte. Nierzadko zdarzają się jednak sytuacje, w których po jakimś czasie efekt tatuażu na twarzy przestaje nam się podobać. Pigment blaknie lub się przemieszcza i zamiast poprawiać makijaż permanentny, wolałybyśmy go usunąć. Najskuteczniejszą metodą usuwania tatuaży jest zastosowanie lasera. 

Nowoczesna metoda usuwania tatuaży i makijażu permanentnego

Blednięcie tuszu w tatuażu to proces, który zachodzi zawsze, po jakimś czasie od wykonania zabiegu. O ile zwyczajne tatuaże na ciele mogą być nieco rozmyte i nie psuje to nadmiernie efektu estetycznego, o tyle w przypadku makijażu permanentnego ma to olbrzymie znaczenie. Delikatne kreski stanowiące obrys naszych oczu, ust czy brwi wyglądają dobrze wyłącznie wówczas, gdy są precyzyjnie wyrysowane i nie zmieniają swojego położenia. Co więcej, ciemny tusz ma tendencję do blaknięcia, a szarawy tatuaż na twarzy nie podkreśla naszej urody.

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy usuwanie makijażu permanentnego wykonywane jest metodą laserową. Jest to najbardziej efektywny sposób usuwania tatuaży, pod warunkiem, że wykonuje się go przy użyciu profesjonalnego lasera. W gabinetach Bieńkowscy Clinic stosowane jest innowacyjne urządzenie Cutera Enlighten Triplex Pico, które działa w technologii nanosekundowej i pikosekundowej. Za jego pomocą możliwe jest usunięcie pigmentu o każdej, nawet najtrudniejszej do pracy barwie, takiej jak odcienie żółci czy zieleni.

Cutera Enlighten Triplex Pico to innowacyjny sprzęt nowej generacji, który jest doceniany przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej w całej Europie. Urządzenie może działać w trybie lasera frakcyjnego lub klasycznego. Emituje wiązki laserowe o 3 długościach (532nm, 670nm i 1064nm), dzięki czemu dociera precyzyjnie do wszystkich warstw skóry. Pozwala to na dostosowanie intensywności światła laserowego do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego jest całkowicie bezpieczny, choć nie bezbolesny. Wykonuje się go zwykle po znieczuleniu skóry żelem z tetrakainą. Należy również pamiętać, że usuwanie makijażu permanentnego to proces długotrwały, wymagający przeprowadzenia kilku sesji zabiegowych. Ich liczba zależy od rozległości tatuażu, jego intensywności i głębokości, na jakiej tusz został umieszczony pod skórą pacjenta. Dobrą wiadomością jest to, że laser Cutera Enlighten Triplex Pico zapewnia stuprocentową skuteczność, nie pozostawiając przy tym blizn ani przebarwień.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem – przeciwwskazania

Każdy zabieg z zakresu medycyny – również medycyny estetycznej – jest obarczony pewnymi obwarowaniami natury etycznej i prawnej. Dlatego też przed przystąpieniem do laserowego usuwania makijażu permanentnego czy tatuażu, przeprowadzana jest konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz odbywa wywiad z pacjentem. Stara się wówczas wykluczyć okoliczności, które mogą stanowić przeciwwskazania do wykonania zabiegu. W przypadku procedur medycznych, które wymagają użycia lasera, czynnikami dyskwalifikującymi są przede wszystkim:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • przyjmowanie leków fotouczulających;
  • łuszczyca;
  • padaczka;
  • infekcja skórna w miejscu zabiegowym;
  • świeża opalenizna lub oparzenie słoneczne.

Należy również pamiętać, że w okresie 24 godzin przed planowanym zabiegiem zabronione jest spożywanie alkoholu przez pacjenta.
Galeria zdjęć “przed” i “po” znajduje się na stronie https://bienkowscyclinic.pl.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>