Usuwanie naczynek – jak pozbyć się niechcianych pajączków?

Naczynka to jeden z najczęściej spotykanych defektów natury estetycznej u Polaków. Są one widoczne na naszej skórze w postaci czerwonych lub fioletowych “pajączków”. Problem z naczynkami widoczny jest szczególnie zimą. Wówczas niskie temperatury oraz wiatr przyczyniają się do pękania naczynek. Takie zmiany mogą stać się źródłem licznych kompleksów. Na szczęście nowoczesne technologie wykorzystywane przez kliniki medycyny estetycznej pozwalą na usuwanie naczynek w bardzo prosty i bezinwazyjny sposób. Poznaj skuteczne sposoby na pajączki! 

Pękające naczynka – przyczyny powstawania

Powstawanie uszkodzonych naczynek uwarunkowane jest wieloma czynnikami zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Jedną z głównych przyczyn pojawiania się na skórze pękniętych naczynek są uwarunkowania genetyczne –  na ich powstawanie cierpią głównie osoby z bardzo wrażliwą cerą naczynkową, a także skórą ze skłonnością do przesuszania. Przyczyną charakterystycznych pajączków są także problemy związane z kondycją naszych naczyń krwionośnych – ich kruchość, podatność na uszkodzenia, zbyt wysoka przepustowość, a także nadmierne rozszerzanie się powoduje osłabienie oraz ich podatność na pękanie. Poza uwarunkowaniami genetycznymi wpływ na kondycję cery mają również zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Co więcej, do pękania naczynek przyczynić się mogą zewnętrzne czynniki takie jak: szkodliwe promieniowanie UV, skrajne temperatury, korzystanie z używek oraz nieodpowiednia pielęgnacja skóry, która nie zapewnia skórze właściwego nawilżenia oraz odżywienia.

Sposoby na pękające naczynka

Chcąc usunąć popękane naczynka, skorzystać możemy z wielu kosmetyków, których zadaniem jest zmniejszanie widoczności zmian naczynkowych, a także zapobieganie ich powstawaniu poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Znacznie skuteczniejsze są pod tym względem zabiegi medycyny estetycznej, których działanie pozwala pozbyć się problemu u źródła. Takie zabiegi skutkują znaczną poprawą kondycji naczyń krwionośnych, a także usunięciem naczynek, które uległy uszkodzeniom.  Wśród zabiegów redukujących pajączki oraz wzmacniających naczynia krwionośne znajdziemy między innymi metodę laserową, peelingi kawitacyjny oraz chemiczny, a także mikronakłuwanie.

Laserowe usuwanie naczynek – Alma Harmony XL PRO Dye-VL

Metoda laserowa uchodzi za jedną z najbardziej skutecznych w przypadku usuwania zmian naczyniowych. Jednym z bardziej popularnych zabiegów laserowych w redukcji pajączków jest laser Alma Harmony XL PRO Dye-VL. Usuwaniem naczynek laserem Alma Harmony zajmują się między innymi specjaliści w klinice medycyny estetycznej Beauty Address w Warszawie. Jak wskazują, zabieg ten charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością, a pierwsze efekty widać bezpośrednio po zabiegu. Działanie lasera opiera się na emisji wiązek światła, które przedostając się w głąb skóry, zamykają naczynka. Leczenie cery naczynkowej światłem lasera nie jest zabiegiem inwazyjnym, bezpośrednio po nim można powrócić do wykonywania codziennych czynności. Co prawda, na skórze bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk,  wówczas należy po zabiegu stosować żele chłodzące, różnego rodzaju kremy nawilżające, a także unikać promieniowania słonecznego.

Laserowe usuwanie naczynek – dla kogo?

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy to zabieg, który jest bardzo komfortowy i bezpieczny. Skierowany jest on do osób z cerą naczynkową, a także widocznymi, pojedynczymi zmianami. Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się między innymi ciąża, laktacja, przyjmowanie leków fotouczulających. Takiego zabiegu nie powinno się wykonywać również u pacjentów z niską krzepliwością krwi, infekcjami skórnymi, a także u chorych na nowotwór.

Dowiedz się więcej na temat zamykania naczynek na twarzy metodą laserową od specjalistów z warszawskiej Kliniki Beauty Address!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>