W jaki sposób mikrodermabrazja wodna wpływa na poprawę wyglądu skóry?

Twoja skóra zasługuje na najlepszą pielęgnację – niezależnie od tego, czy masz 25, 55 czy więcej lat. Codzienna pielęgnacja odpowiednio dobrana do rodzaju cery utrzymuje skórę w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Czasami jednak to nie wystarczy, aby zapobiec pojawianiu się zmarszczek, przebarwień i innych skutków starzenia się skóry. Co możesz zrobić, aby odświeżyć cerę, zniwelować drobne zmarszczki i spowolnić proces starzenia? Wypróbuj zabieg mikrodermabrazji wodnej Hydrafacial.

Co to jest mikrodermabrazja wodna?

Mikrodermabrazja wodna, nazywana też hydrodermabrazją, to łagodny zabieg oczyszczający i odświeżający cerę, który polega na zastosowaniu strumienia wody i odpowiednio dobranych substancji aktywnych. Hydrafacial to jeden z zabiegów mikrodermabrazji wodnej, dostępnych w warszawskiej Klinice Miracki, który łączy jednocześnie oczyszczanie, złuszczanie, ekstrakcję, nawilżanie i ochronę antyoksydacyjną. Efektem jest czysta, odmłodzona cera bez dyskomfortu i rekonwalescencji. Mikrodermabrazja wodna zyskała miano zabiegu bankietowego, co oznacza, że można wykonywać ją tuż przed ważnym wyjściem, np. przed ślubem, weselem czy przyjęciem urodzinowym.

Działanie mikrodermabrazji wodnej

Mikrodermabrazja wodna wykorzystuje naturalne właściwości wody w celu złuszczenia zewnętrznej warstwy naskórka i uzyskania gładkiej, bardziej jednolitej tekstury skóry. Dzięki usunięciu martwych komórek naskórka możliwa jest redukcja przebarwień i innych, powierzchniowych niedoskonałości. Efekty porównywalne są do mikrodermabrazji diamentowej, ale hydrodermabrazja nie powoduje tak wielu skutków ubocznych.

Mikrodermabrazja wodna wykonywana jest przez wykwalifikowanego kosmetologa i polega na dokładnym oczyszczeniu, nawodnieniu i odżywieniu skóry za pomocą odpowiednio dobranych substancji. Procedura trwa około 40–60 minut, jest bezbolesna i nie wymaga rekonwalescencji.

Hydrodermabrazja Hydrafacial składa się z następujących etapów:

 1. Oczyszczenie skóry – przy pomocy odpowiedniej głowicy usuwane są martwe komórki naskórka i inne powierzchniowe zanieczyszczenia. Dzięki temu skóra staje się odświeżona, wygładzona i rozjaśniona. Etap ten powoduje otwarcie porów, co wspomaga skuteczne nawilżenie skóry.
 2. Delikatny peeling kwasowy przy pomocy niedrażniącej mieszanki kwasu glikolowego i salicylowego. Roztwór kwasów wnika głęboko w pory i rozluźnia zanieczyszczenia, umożliwiając ich późniejsze usunięcie. Procedura ta dodatkowo nawadnia skórę i dostarcza jej składników odżywczych. 
 3. Ekstrakcja zanieczyszczeń przy pomocy próżniowej głowicy. Na tym etapie usuwane są wszystkie zanieczyszczenia i martwe komórki, które zostały rozpuszczone w poprzednich krokach. Kosmetolog dobiera odpowiednią moc ssania, aby dokładnie oczyścić skórę, ale jej nie podrażnić.
 4. Aplikacja serum – ostatni etap mikrodermabrazji wodnej, który polega na wtłoczeniu w skórę indywidualnie dobranych składników aktywnych. W zależności od potrzeb skóry można zastosować inne serum, np. na bazie antyoksydantów, kwasu hialuronowego czy kolagenu. Odpowiednio dobrany preparat pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry, zmniejszenie uszkodzeń słonecznych, przebarwień i przetłuszczania się cery.

Zalety zabiegu Hydrafacial

Mikrodermabrazja wodny to łagodny zabieg kosmetyczny, który ma liczne zalety:

 • jest odpowiedni dla każdego typu skóry, w tym wrażliwej i naczynkowej,
 • jest skuteczny, całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny,
 • wyrównuje koloryt skóry,
 • oczyszcza i zwęża poszerzone pory,
 • zwiększa chłonność skóry (zapewnia lepsze wchłanianie składników aktywnych),
 • nie wymaga rekonwalescencji,
 • daje widoczne efekty już po jednej sesji,
 • odświeża cerę, co jest od razu widoczne i odczuwalne,
 • jego przebieg oraz zastosowane preparaty są całkowicie naturalne i bezpieczne dla skóry.

Co ważne, mikrodermabrazję wodną można łączyć z innymi zabiegami w ramach terapii skojarzonych, np. z różnego rodzaju peelingami i zabiegami laserowymi.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o hydrodermabrazji lub wypróbować inny zabieg bankietowy, zachęcamy do konsultacji ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>