Zabieg HIFU – moc technologii High Intensity Focused Ultrasound

Wybierając zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej, coraz częściej decydujemy się na rozwiązania, które nie wymagają użycia skalpela i igieł. Sięgamy po metody nieinwazyjne, które dzięki nowocześnie rozwiniętej technologii pozwalają na osiąganie spektakularnych efektów, bez wykorzystywania narzędzi chirurgicznych. Dzięki temu możemy cieszyć się jędrną, odżywioną i odmłodzoną skórą bez bólu i długiego czasu rekonwalescencji.

Jednym z takich zabiegów jest rewolucyjny na rynku medycyny estetycznej zabieg liftingujący, wykorzystujący działanie technologii HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound. Czym jest zabieg HIFU i na czym polega? Kto może z niego skorzystać? 

HIFU – właściwości i charakterystyka zabiegu

Technologia High Intensity Focused Ultrasound opiera się na wykorzystywaniu stężonej fali ultradźwiękowej, której działanie kieruje się bezpośrednio na wybrane partie skóry. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga wcześniejszego przygotowania, ponadto nie wiąże się z długim czasem regeneracji. Technologia HIFU może być wykorzystywana nie tylko w przypadku twarzy, szyi czy dekoltu, lecz także w takich partiach ciała, jak brzuch, uda, pośladki czy ramiona. Zabieg wykorzystujący technologię High Intensity Focused Ultrasound może być nazwany również bezinwazyjnym liftingiem. Jego działania możemy zaobserwować już po wykonaniu zabiegu, natomiast trwałe efekty pojawiają się na skórze już po trzech miesiącach. 

W jaki sposób wykonuje się zabieg? 

Zabieg wykorzystujący technologię HIFU można podzielić na trzy fazy, gdzie każda z nich pozwala obserwować coraz bardziej widoczne efekty. Pierwszym etapem zabiegu HIFU jest homeostaza, czyli proces, w czasie którego dochodzi do koagulacji skóry i przemieszczania oraz wymieniania się komórek we wszystkich warstwach skóry. Ruch oraz migracja komórek są efektem działania zastosowanych ultradźwięków. Pierwszy etap pozabiegowy trwa zazwyczaj 48 godzin i jest momentem, w którym pobudzone do działania komórki produkują największe ilości kolagenu. 

Kolejna druga faza to tak zwana faza proliferacyjna, określająca moment namnażania się komórek. W tym czasie układ kontroli cyklu komórkowego, za pomocą enzymów oraz białek, steruje cyklem komórkowym. Gdy komórka otrzymuje odpowiedni sygnał, dzieli się i powiela. Sygnał pozwalający na podział komórek jest uzyskiwany w czasie zabiegu wykorzystującego technologię HIFU. Faza druga rozpoczyna się 48 godzin po wykonaniu terapii i trwa przez następne 6 tygodni. 

Cały cykl zostaje zakończony fazą trzecią, nazywaną w nomenklaturze zabiegowej fazą przemodelowania. Ten etap trwa aż do 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu. W tym czasie wytworzony kolagen zostaje zaadoptowany w pobudzone struktury wewnątrz warstw skóry. Dzięki temu tkanka zostaje wzmocniona, a efekt liftingu zaczyna być widoczny gołym okiem. 

Kto powinien skorzystać z zabiegu HIFU? 

Przeprowadzenie zabiegu wykorzystującego technologię HIFU to doskonały sposób na uzyskanie efektu naturalnego liftingu i odmłodzenie skóry. Kto na pewno skorzysta z terapii ultradźwiękami? Zabieg jest dedykowany osobom, które zauważyły u siebie utratę owalu twarzy, zmniejszenie jędrności i napięcia tkanki, powstawanie delikatnych i bardziej wyraźnych zmarszczek oraz bruzd, szczególnie tych pojawiających się wokół oczu. Wskazaniem do zabiegu HIFU będą również opadające policzki czy powieki oraz problem związany z podwójnym podbródkiem. Warto skorzystać z tego typu terapii również w przypadku zwalczania cellulitu czy modelowania sylwetki w trudnych miejscach, takich jak uda czy ramiona. 

Zabieg wykorzystujący metodę HIFU to doskonały sposób na regularnie wykonywane zabiegi, które pozwolą na stopniowe wzmacnianie efektu wygładzenia i liftingu. Aby w pełni docenić skuteczność tej metody, możemy zacząć korzystać z niej już po zauważeniu u siebie pierwszych oznak starzenia się skóry. 

Jakie są efekty zabiegu HIFU? 

Efekty zabiegu możemy zaobserwować już po wyjściu z gabinetu. Skóra po zabiegu ultradźwiękami staje się napięta i ujędrniona. Znikają z niej pierwsze oznaki starzenia, nabiera utraconego kształtu i ostrości, staje się promienna, odżywiona. Ilość kolagenu we wszystkich warstwach skóry zwiększa się nawet o 25%, co jest niezwykle rewolucyjnym osiągnięciem w zakresie medycyny estetycznej. Opadające policzki zostają uniesione, a dekolt ponownie staje się jędrny i napięty. HIFU Perfect Lift  metoda skuteczna, bezbolesna i nieinwazyjna, wykonywana bez znieczulenia. Technologia HIFU no. 1 jest sprawdzona w praktyce, zatwierdzona przez FDA i ma tylko wąski zakres przeciwwskazań. Przed zabiegiem należy skonsultować ze specjalistą przebyte choroby oraz obecny stan zdrowia. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być okres ciąży i karmienia piersią, choroby nowotworowe, problemy z sercem oraz układem krążenia, metalowe implanty. 

Zabieg HIFU znajdziesz w ofercie naszej kliniki NaturaMed w Nowym Sączu. 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>