Zabieg urządzeniem Ultraformer – nieinwazyjny ratunek dla skóry całego ciała

Nadchodząca wiosna to idealny moment nie tylko aby odświeżyć garderobę, ale też zatroszczyć się o własne ciało – w końcu sezon plażowy już za pasem. Z pomocą przychodzi nowoczesny zabieg z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer. To nieinwazyjna metoda dająca zaskakujące rezultaty już po pierwszej sesji. Sprawdź, co musisz wiedzieć, decydując się na zabieg Ultraformer!

Na czym polega zabieg z użyciem Ultraformer?

Urządzenie Ultraformer wykorzystuje fale ultradźwiękowe w technologii HIFU. Działanie fal polega na podniesieniu temperatury tkanek na obszarze poddanym zabiegowi, co z kolei wywołuje kontrolowane, bezpieczne mikrouszkodzenia z pominięciem tkanek zewnętrznych. 

Z biegiem czasu poziom kolagenu w organizmie mocno spada, na skutek czego skóra traci jędrność i powstają zmarszczki. Celem zabiegu jest naturalne stymulowanie produkcji tego białka, co pozwala na zredukowanie skutków upływającego czasu. Stymulacja falami HIFU naturalnie pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, a co za tym idzie sprawia, że skóra staje się gęsta, wygładzona i elastyczna. 

Fenomen działania zabiegu Ultraformer 

Wykorzystanie technologii HIFU daje doskonałe efekty. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest znaczna poprawa napięcia skóry. Należy jednak pamiętać, że stosowanie fal ultradźwiękowych polega na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu, dlatego pełne efekty można zaobserwować po upływie 2–3 miesięcy. 

W tym czasie intensywnie produkowany jest nowy kolagen, który odpowiada za widoczne efekty końcowe. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, dzięki czemu stanowi idealną alternatywę dla osób, które obawiają się ingerencji skalpela. 

Technologia HIFU – z czym możesz walczyć dzięki niej?

Innowacyjna metoda HIFU ma niezwykle szerokie zastosowanie. Zabieg ten można wykonywać na obszarach skóry takich jak: 

  • twarz, 
  • dekolt,
  • brzuch, 
  • wewnętrzna strona ud,
  • łydki,
  • ramiona,
  • biodra – tzw. „boczki”.

Większość kobiet po ciąży boryka się z problemem wiotkiej i pomarszczonej skóry na brzuchu. W końcu skóra długi czas była bardzo rozciągnięta i naprężona, co mocno utrudnia powrót do jej kondycji sprzed ciąży. Analogicznie wygląda sytuacja związana z utratą wagi. Choć ilość kilogramów widocznych na wadze jest zadowalająca, to jednak wygląd ciała wciąż pozostaje daleki od ideału. W każdej z tych sytuacji idealnym rozwiązaniem jest HIFU. 

Dzięki zabiegowi Ultraformer skóra znacznie szybciej staje się elastyczna i napięta, a efekty już po pierwszej sesji pozytywnie zaskakują. Co ważne, zabieg jest nieinwazyjny, więc nie trzeba przechodzić przez uciążliwy i długi proces rekonwalescencyjny. 

Bezinwazyjny lifting bez sztucznego efektu? Teraz to możliwe!   

Korzystając z urządzenia Ultraformer np. w Klinice Arte Derm w Warszawie można osiągnąć to, co kiedyś wydawało się niemożliwe. Każda kobieta marzy o pięknej, zdrowej skórze bez zmarszczek, jednak nie każda ma odwagę wykonać tradycyjny lifting przy pomocy skalpela. 

Odpowiedzią na te potrzeby jest HIFU. Dzięki niemu można poprawić owal twarzy, zredukować zmarszczki, a także wstydliwy „drugi podbródek”. Wykorzystanie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry daje gwarancję doskonałych rezultatów, bez efektu sztuczności.  

Czy zabieg jest bolesny? Wszystko, co musisz wiedzieć o HIFU

Kwestia dyskomfortu w trakcie zabiegu Ultraformer zależy od indywidualnego stopnia odporności na ból. Zwykle znieczulenie nie jest konieczne, jednak jeśli zachodzi taka potrzeba można je zastosować. Czas zabiegu zależy od powierzchni ciała, jaką obejmuje i trwa zwykle od 30 minut do 2 godzin. 

W zależności od obszaru ciała dobierana jest też moc urządzenia i głębokość jego działania. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta przez kilka godzin, jednak objawy takie zwykle mijają samoistnie w ciągu maksymalnie kilku dni. 

Jak często należy wykonywać zabieg HIFU?

Pierwsze efekty po zabiegu Ultraformer widoczne są bezpośrednio po sesji, jednak dopiero kiedy upłyną 2–3 miesiące można ocenić rezultat końcowy. Jeśli efekty zabiegu nie są w pełni zadowalające, można go powtórzyć po trzech miesiącach od pierwszej sesji.

Lekarz wykonujący zabieg ustali indywidualny sposób stosowania fal ultradźwiękowych, zależnie od konkretnego przypadku i zmian, jakie zachodzą w organizmie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na ile zabiegów warto się zdecydować i na jakie efekty możesz liczyć, umów się na konsultację w Klinice Arte Derm w Warszawie, gdzie specjalista medycyny estetycznej odpowie na wszystkie Twoje pytania.  

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>