Zastawa porcelanowa łącząca tradycję z nowoczesnością

Czego szukamy dzisiaj w naczyniach? W większości prawdopodobnie połączenia nowoczesności z tradycją, ponieważ w Polsce lubimy takie właśnie połączenia. Ponadto, jest to bardzo dobra mieszanka, pozwalająca nie odchodzić całkowicie od tradycji, lecz trochę ją unowocześniać. Chcemy klasycznych filiżanek z minimalistycznym zdobieniem, albo wręcz przeciwnie – ozdobionych odważnymi motywami. To właśnie jest łączenie czegoś, co już znamy, z czymś nowym i świeżym. Taka właśnie jest porcelana renomowanej polskiej marki MariaPaula, produkującej swoje naczynia w sięgającej swoją historią do 1852 r. fabryce porcelany Chodzież.

Kolekcje zestawów porcelanowych

Kolekcje tej marki są wyjątkowe, ponieważ nadają się bezsprzecznie dla każdego. Kolekcji Złota Linia, wykończonej elementami z prawdziwego złota, nie powstydziłaby się ani trzydziestolatka ani jej mama, ani babcia. Większość kolekcji jest zdecydowanie minimalistycznych – elementy przyciągające uwagę są subtelne, delikatne, a dominująca ma być głęboka biel porcelany. Przykładowo, ręcznie zdobiona kolekcja Snow, której ozdobny motyw wykonany z prawdziwej platyny przypomina spadający skrzący się śnieg, jest bardzo delikatna, a kształty naczyń są klasyczne. Jeszcze bardziej minimalistyczna i estetyczna jest kolekcja Linia Platynowa, której motyw z platyny jest niesamowicie subtelny i nierażący w oczy.

Jest oczywiście kilka wyjątków od tej reguły subtelności, które znaleźć można w kolekcji Amelia, która ozdobiona jest kobiecym delikatnym motywem kwiatów, o odcieniach szarości, fuksji i fioletu. Kolekcją z również kwiatowym motywem, jednak wyłącznie w kolorze szarym i sprawiającym wrażenie szkicu, jest kolekcja Agapantus. Osoby ceniące sobie takie delikatne i romantyczne motywy na pewno upodobają sobie którąś z tych dwóch kolekcji.

Zupełnie innym motywem ozdobiona jest linia Kantata, której motyw jest najbardziej wyrazisty i odważny ze wszystkich. Wzory na jej talerzach i filiżankach i wszystkich innych naczyniach są w odcieniach błękitu, granatu i platyny i są kształtami geometrycznymi – przypominają plastry miodu i zygzaki.

Fanom naczyń monochromatycznych, czyli nie ozdobionych żadnymi elementami dekoracyjnymi, polecić można niezwykle estetyczną linię Białą, która cechuje się klasycznymi kształtami o głębokiej bieli porcelany. Takie właśnie białe naczynia stanowią piękne i kontrastowe tło dla kolorowych potraw i pięknie wyglądają także na zdjęciach.

Gdzie szukać zastaw porcelanowych?

Pewnym i bezpiecznym wyborem będą marki, które produkcję swoich naczyń powierzają doświadczonym w swoim fachu fabrykom. Jedną z takich właśnie marek jest polska marka MariaPaula, która produkcję swoich kolekcji zleca sięgającej swoją historią końca XIX wieku polskiej fabryce porcelany Chodzież, w której naczynia tworzone są częściowo ręcznie. Porcelana jest więc rękodziełem, dlatego też jest tak cenna i elegancka, gdyż większość rzeczy w dzisiejszych czasach tworzy się maszynowo. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą marki MariaPaula na stronie internetowej maria paula.pl, gdzie każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>