Kinezyterapia – na czym polega, kiedy jest wskazana?

Jedną z ważnych dziedzin fizjoterapii jest kinezyterapia, czyli leczenie za pomocą ruchu, poprzez wykonywanie określonych ćwiczeń, w zależności od schorzenia lub dysfunkcji narządu ruchu. Wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób kinezyterapia może okazać się pomocna. 

Botox – czym jest, a czym zdecydowanie nie? Pora obalić mity!

Czas pędzi nieubłaganie, zostawiając na naszych ciałach ślady. Nie chodzi o to, aby całkowicie się ich pozbywać – pokazują w końcu historie naszego życia – ale pojawienie się części z nich można opóźnić, a inne zniwelować tak, by jak najlepiej czuć się w swojej skórze. W obu tych przypadkach, czyli zarówno wygładzaniu powstałych już zmarszczek, jak i prewencji w tym zakresie, znakomicie sprawdza się botoks. Czym on właściwie jest? Największe mity obalają dla nas eksperci z Klinik MEDBEAUTY!

TOP 5 zabiegów medycyny estetycznej na zimę

Zima to doskonały czas na poprawianie urody. O tej porze roku znacznie łatwiej jest nam ochronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, co jest konieczne w przypadku niektórych procedur. Zastanawiasz się, co będzie odpowiednim wyborem? Poznaj nasze TOP 5! O pomoc w przygotowaniu rankingu poprosiliśmy ekspertów z kliniki Beauty Skin.

Ile kosztuje plastyka nosa kwasem hialuronowym?

Kształtny nos, duże usta czy wydatne kości policzkowe to cechy kobiecego wyglądu, które współcześnie są uznawane za najbardziej atrakcyjne. Co jednak, jeżeli nie zauważamy ich u siebie? Jeżeli bardzo chcemy poprawić swoją aparycję, z pomocą przychodzą nam bezpieczne i mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Plastyka nosa kwasem hialuronowym jest jedną z takich procedur. Zadowolone pacjentki coraz częściej polecają ją sobie nawzajem. Dlaczego? Przeczytaj poniżej!

Zabiegi odmładzające – TOP 5

Jakie są najlepsze zabiegi odmładzające skórę twarzy? Takie, które wygładzają skórę na zewnątrz i odbudowują ją od środka.

Leczenie żylaków – skąd problemy z nogami?

Żylaki rozwijają się, gdy małe zastawki wewnątrz żył przestają działać prawidłowo. W zdrowej żyle krew płynnie płynie do serca. Przepływ krwi do tyłu zapobiega szereg małych zastawek, które otwierają się i zamykają, aby umożliwić przepływ krwi. Jeśli zastawki osłabną lub zostaną uszkodzone, krew może płynąć wstecz i gromadzić się w żyle, powodując ostatecznie jej obrzęk i powiększenie (żylaki). Pewne czynniki mogą zwiększyć twoje szanse na rozwój żylaków, na przykład:

Jaki wpływ na efekty depilacji laserowej ma kolor włosów?

Celem depilacji laserowej jest trwałe usunięcie włosów. Tradycyjne metody pozbywania się owłosienia nie są aż tak skuteczne, a co najważniejsze – są krótkotrwałe. Epilacja to popularna w ostatnim czasie metoda, cieszącą się naprawdę satysfakcjonującymi rezultatami. Efektywność zabiegu jest jednak uzależniona od kilku czynników, w tym m.in. karnacji oraz koloru włosów. 

Przeszczep włosów – kiedy warto się na niego zdecydować?

Przeszczep włosów to zabieg, którego popularność w ostatnim czasie rośnie, a to za sprawą pojawienia się bardzo skutecznych, nowoczesnych i mało inwazyjnych metod transplantacji. Przeszczep włosów nie wiąże się już z wycinaniem fragmentu skóry i powstawaniem widocznych blizn. Jego efekty są naturalne i trwałe. Wszystko to sprawia, że na zabieg decydują się nie tylko mężczyźni, lecz także kobiety.

Drenaż limfatyczny – dlaczego warto regularnie go stosować?

Drenaż limfatyczny jest masażem pobudzającym krążenie krwi i limfy. Wymaga on od masażysty znajomości specjalistycznych technik, dzięki którym możliwe jest przepchnięcie nagromadzonej limfy. Zabieg ten cieszy się niemałą popularnością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ma on wiele zalet, szczególnie gdy jest regularnie stosowany. Dowiedz się na czym polega oraz jakie daje efekty.