Zwykły pieprzyk czy nowotwór skóry? Wideodermatoskopowa ocena znamion

Pojawiające się na skórze pieprzyki i znamiona często budzą nasz niepokój. Nie wszystkie jednak są niebezpieczne. Nie powinniśmy więc obawiać się ich, dopóki nie zaczną zmieniać koloru i rozmiaru. Kolejnym sygnałem o możliwej złośliwej transformacji jest krwawienie, swędzenie lub zaczerwienienie powstałe wokół zmiany skórnej. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie jest ryzyko zachorowania na czerniaka wyłącznie na podstawie własnych obserwacji. Aby uchronić się przed niepotrzebnym zabiegiem chirurgicznego usuwania znamion lub wykluczyć rozwój nowotworu, zachęcamy do skorzystania z nowoczesnego badania , jakim jest wideodermatoskopowa ocena znamion.

Jak wygląda badanie  wideodermatoskopowej oceny znamion?

Badanie jest nieinwazyjną diagnostyką zmian skórnych. Wideodermatoskopowa ocena znamion stanowi kompletny system diagnozowania o nazwie FotoFinder Dermoscope, który służy także do wykonywania obserwacji i archiwizacji danych. Podstawowym celem tego badania jest odróżnienie zmian barwnikowych od innych zmian onkologicznych. Jeśli badanie wykaże, że na skórze jest zmiana barwnikowa, wówczas mamy większe szanse, by wykryć raka skóry (czerniak). Na jakiej zasadzie działa wideodermatoskopowy system diagnostyczny? Na podstawie zdjęć z przeszłości i tych aktualnych komputer porównuje i wskazuje różnice – o ile coś w wyglądzie znamienia się zmieniło. Wystarczy kilka minut, aby nowe  znamiona zostały odkryte i zdiagnozowane.  

Dlaczego diagnostyka znamion skórnych jest dla mnie korzystna?

Po pierwsze: dzięki poddaniu się wideodermatoskopowej analizie znamion chronimy swoje zdrowie. Wyniki badań pozwolą nam odzyskać spokój psychiczny lub w wypadku wykrycia zmiany chorobowej – usunąć ją  zapobiegając jej złośliwemu rozwojowi. Po drugie: badanie diagnostyczne jest nieinwazyjne i bezbolesne, ponieważ odbywa się na zasadzie przyłożenia przez lekarza kamery do badanego miejsca. Obraz z kamery trafia do komputera, w którym wykonywane jest badanie i wnikliwa analiza tworu skórnego. Koszt badania nie jest duży i z pewnością warto je wykonać. Cennik i szczegółowe informacje dotyczące Wideodermatoskopii są dostępne pod adresem: http://klinikamelitus.pl/zabiegi/wideodermatoskopowa-ocena-znamion/.

Gdzie jeszcze znajduje zastosowanie system FotoFinder Dermoscope?

Dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka, dermatolog z warszawskiej kliniki  Melitus informuje, że narzędzie diagnostyczne FotoFinder Dermoscope znajduje zastosowanie nie tylko w przeprowadzaniu badań dermatoskopowych, w ramach prewencji nowotworu skóry, lecz także w prowadzeniu obserwacji makroskopowych i mikroskopowych – przy cyfrowej archiwizacji obrazów wideo, a także przy porównywaniu obrazów zmian skórnych w danym czasie oraz  dokumentacji procesu leczenia.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>